Kilpailukalenteri

 

Pvm Kilpailu Seura La1 La2 Jun1 Jun2 Nuor Yleinen Sen1 Sen2 Sen3 Sen4
07.01.2017 Alue Cavalier, Järvenpää E,D E,D D E,C D,B-A E,C E D E,C D,B-A
08.01.2017 Seura TelemarkTeam, Oulu lek,E lek,E E E E E E E E E
14.01.2017 Alue DanceLine, Tampere lek,E lek,E,D C C,B C E,D,B-A D,C E D E,C,B-A
21.01.2017 Valtak Dansseor, Rauma D D D D,C D,C,B-A C,B-A D,B-A D,Cup C-A Cup C-A Cup C-A
22.01.2017 Seura Spiral, Tampere lek,E lek,E E E E E E E E E
28.01.2017 Latin SM Swivel, Salo O-> Av 6 Av L Av L Av L Av L <-O <<-O <<<-O
04.02.2017 Alue Bolero, Turku lek,E lek,E,D C E,D B E,D,B C E,D,B-A C E,D,B
05.02.2017 Alue DanceWorld, Helsinki E,D E,C,AvS D,C C D,B C,B-A D,C C,B D C,B-A
11.02.2017 Valtak Tepika, Jyväskylä D D,C C,B D C,B-A D,Cup C-A D,C,B-A D,B-A D,C D,B-A
12.02.2017 Alue Parketti, Hyvinkää E E,D D,C E,D,C C,B-A C,B D,B C
18.02.2017 RS GP Baunssi, Hämeenlinna
18.02.2017 Alue Casamba, Kajaani lek,E lek,E,D E,D,C E,D,C E,D,C E,D,C E,D,C E,B-A E
25.02.2017 Vakio SM Vakita, Vantaa Av V Av V Av V Av V <-O <<-O <<<-O
26.02.2017 Seura Tanssidans, Kirkkonummi lek,E lek,E E E E E E E E E
04.03.2017 Valtak Rolling, Vaasa E,D E,D,C E,D,C,B D,C,B D,C,B-A E,D,Cup C-A D,B-A Cup C-A Cup C-A Cup C-A
11.03.2017 Alue Nick’s, Lahti lek,E,D lek,E D,C E C,B D,B E,C D C,B-A D,C
12.03.2017 Seura La’Team, Lieto KIL PAI LUT PE RU TT U
17.03.2017 WDSF GS + STUL GP TKMaster, Helsinki STUL aloittelijat alle 9v STUL L1+L2 E-D STUL Rs V,L WDSF Open St, La WDSF Open St, FDSF Open La WDSF Open St, FDSF Open La
17.03.2017 STUL Wheels SM TKMaster, Helsinki STUL Wheels SM
18.03.2017 RS GP Spiral, Tampere
18.03.2017 PD SM L TKMaster, Helsinki PD SM L
18.03.2017 WDSF GS + STUL GP TKMaster, Helsinki STUL Open St, La STUL Open St, La WDSF Open St (+STUL GP) WDSF GS St (+STUL GP), WDSF PD Open La WDSF Open La (+STUL GP)
19.03.2017 PD SM V TKMaster, Helsinki PD SM V
19.03.2017 WDSF GS + STUL GP TKMaster, Helsinki STUL Open St, La STUL Open St, La (+STUL GP) WDSF Open La (+STUL GP) WDSF GS La (+STUL GP), WDSF PD Open St WDSF Open St (+STUL GP)
25.03.2017 Alue DSCOulu, Oulu lek,E,D lek,E,D E,D,C E,D,C,B E,D,C E,D,C,B-A E,D E E,B-A C,B-A
25.03.2017 Performing Arts I karsinta FDO, Helsinki
25.03.2017 Seura Step, Tampere lek,E lek,E E E E E E E E E
26.03.2017 Alue Fregolina, Kaarina E,D E D E,C10T,B D E,C,B-A D,B C10T,B D D,C,B-A
26.03.2017 Performing Arts I karsinta FDO, Helsinki
01.04.2017 Alue Jokipata, Joensuu lek,E lek,E,D E,D E,D,C E,D,C E,D,C,B-A E,D D E,D,C
08.04.2017 GP VL Heinolantk, Heinola O-> Av VL, Av10T* Av VL Av VL, Av10T* Av VL <-O <<-O <<<-O
08.04.2017 RS GP Comets, Helsinki
09.04.2017 Alue Pivotkerho, Hämeenlinna lek,E,D lek,E,D,C E,C D E,D,C E,D E,D C B-A
22.04.2017 Disco SM FDO, Helsinki
22.04.2017 STUL Kilpailusääntökokoukset
22.04.2017 Valtak Lockstep, Lohja D C D,C C,B-A D,Cup C-A C D,C,B-A D,C,B-A C,B-A
23.04.2017 STUL kevätkokous
23.04.2017 Seura Blue&White, Helsinki lek,E lek,E E E E E E E E E
29.04.2017 Performing Arts II karsinta FDO, Jyväskylä
30.04.2017 Performing Arts II karsinta FDO, Jyväskylä
06.05.2017 Lasten Disco&Street&PA IKM FDO, Vaasa
06.05.2017 GP VL HaveStep, Hamina O-> Av VL Av VL, Av 10T* Av VL Av VL, Av 10T* <-O <<-O <<<-O
07.05.2017 Alue Riihimäentk, Riihimäki lek,E,D lek,E,D E,D E,D E,D E,C,B-A E,D, 10T B B-A
07.05.2017 Lasten Disco&Street&PA IKM FDO, Vaasa
12.05.2017 Street SM FDO, Tampere
13.05.2017 Street SM FDO, Tampere
13.05.2017 Latino Show SM FDO, Oulu
13.05.2017 RS SM RockingFlames, Valkeakoski
13.05.2017 Alue Viuhka, Vaasa lek,E,D lek,E,D,C E,D E,D,B E,C, D E,D,C,B-A E,D E,D,C,B E,D,C,B
14.05.2017 Alue TKMaster, Helsinki E,D E,D,C D,C C,B C E,D,B-A E,D D
14.05.2017 Street SM FDO, Tampere
20.05.2017 IKM TelemarkTeam, Oulu E-D E-C Av VL Av 10trs Av VLrs Av SM V Av SM V
21.05.2017 IKM TelemarkTeam, Oulu L1+L2 joukkue SM kilpailu J1+J2 joukkue kilpailu Av VLrs Av VLrs Av SM L Av SM L Av SM VL
25.05.2017 Seura Cavalier, Järvenpää lek,E lek,E E E E E E E E E
27.05.2017 Valtak Star, Helsinki D C D,C,B D,C C C,B-A B-A Cup C-A Cup C-A Cup C-A
10.06.2017 Performing Arts SM FDO, Lahti
11.06.2017 Performing Arts SM FDO, Lahti
26.08.2017 Valtak Quickstep, Vihti D C D,C,B D,C C D,Cup C-A B-A C B-A B-A
02.09.2017 GP VL Tanssi-Savo, Kuopio O-> Av VL Av VL, Av 10T* Av VL Av VL, Av 10T* <-O <<-O <<<-O
09.09.2017 Alue MiUrTa, Mikkeli lek,E,D lek,E,C D,C E,D,C,B E,D,C E,D,B E,D,B-A D,C,B-A
10.09.2017 Seura Riihimäentk, Riihimäki lek,E lek,E E E E E E E E E
16.09.2017 Alue Botafogo, Seinäjoki E,D E,D E,D,C,B E,D,C,B10T E,D,C E,D,C,B-A E,D,C D C,B-A
23.09.2017 Valtak Spiral, Tampere D,C,AvS D,B C D,C,B-A D,B-A Cup C-A D,Cup C-A D,Cup C-A
24.09.2017 Seura TKMaster, Helsinki lek,E lek,E E E E E E E E E
30.09.2017 10T SM Step, Tampere Av 10T Av 10T, J1-2 Joukkue SM Av 10T Av 10T, Nu-S4 Joukkue SM Av 10T <-O <<-O <<<-O
30.09.2017 RS GP Bolero, Turku
07.10.2017 Seura DanceLine, Tampere lek,E lek,E E E E E E E E E
07.10.2017 Alue Aida, Keminmaa lek,E lek,E,D E,D,C E,D,B D,C,B E,D,C E,D,C,B-A
14.10.2017 Alue Tellus, Porvoo E E E,D,C,C10T E,D,B B-A C,B C,B
15.10.2017 Alue OikeaRytmi, Pori E,D E,D,C D, E E,D E E,D,C E,D,B D,B B-A E,D,C,B-A
21.10.2017 WDSF + FDSF GP DanceWorld, Helsinki FDSF Juv1+2 Open Lat (4 dances) FDSF Open Lat FDSF Open Std (+STUL GP) WDSF Open Lat (+STUL GP) WDSF Open Std (+STUL GP) WDSF Open Std (+STUL GP) WDSF Open Lat WDSF Open Std
22.10.2017 WDSF + FDSF GP DanceWorld, Helsinki FDSF Juv 1+2 OPen Std ( 4 dances) FDSF Open Std FDSD Open Lat (+STUL GP) WDSF Std (+STUL GP) WDSF Open Lat (+STUL GP) WDSF Open Lat (+STUL GP) WDSF Open Std WDSF Open Std
28.10.2017 Valtak Tanssidans, Kirkkonummi D C C,B B-A C,B-A D,C,A Cup C-A Cup C-A Cup C-A
28.10.2017 RS GP Comets, Helsinki
29.10.2017 Seura Fregolina, Kaarina lek,E lek,E E E E E E E E E
04.11.2017 STUL Seuraseminaari
05.11.2017 STUL syyskokous
18.11.2017 Valtak J&V, Kuopio D E,D,AvS E,D,C D,C,B C,B-A D,Cup C-A D,B-A C,B-A B-A D,C,B-A
19.11.2017 Seura Rolling, Vaasa lek,E lek,E E E E E E E E E
25.11.2017 GP VL Blue&White, Helsinki O-> Av VL, Av10T* Av VL Av VL, Av10T* Av VL <-O <<-O <<<-O
26.11.2017 Alue Casino, Kauhajoki lek,E lek,E,D E,D,C E,D D E,D E,D,C D,C D,C E,D
02.12.2017 RS GP SwingTeam, Tampere
02.12.2017 Seura Parketti, Hyvinkää lek,E lek,E E E E E E E E E
03.12.2017 Valtak La’Team, Lieto D D,C,AvS C D,B C,B-A D,B-A C D,C,B-A D B-A
09.12.2017 Valtak Dancing, Lahti D D,C,B C D,Cup C-A C,B-A D,Cup C-A Cup C-A D,Cup C-A
10.12.2017 Seura Star, Helsinki lek,E lek,E E E E E E E E E
Av 	= Avoin taitoluokka
AvS 	= avoin lasten kilpailu (5 vak + 5 lat) WDSF Syllabus kuvioin
V 	= Vakiotanssikilpailu
L 	= Latinalaistanssikilpailu
VL 	= Erilliset vakio- ja latinalaistanssikilpailut
10T 	= 10-tanssikilpailu
Vrs 	= V Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
Lrs 	= L Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
10Trs 	= 10T Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
 
	 
O-> 	= Osallistumisoikeus yhtä ylempään ikäsarjaan
<-O 	= Osallistumisoikeus yhtä alempaan ikäsarjaan
<<-O 	= Osallistumisoikeus yhtä tai kahta alempaan ikäsarjaan
/ 	= Vaihtoehtoinen osallistumisoikeus
+ 	= Lisäksi osallistumisoikeus
 
	 
Xvak 	= Kyseisessä taitoluokassa (X) vain vakiotanssit
Xlat 	= Kyseisessä taitoluokassa (X) vain latinalaistanssit
 
	 
ek 	= Erilliskilpailu
 
	 
lek: 	= Lasten erilliskilpailut:
lek (2007)
	= alle 10-v. 4-tanssin (v,s,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
lek (2008)
	= MMX2, MuksuMix 2, Lapsi 1, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
 
	= MMX4, MuksuMix 4, Lapsi 1, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
 
	= TT2, Tanssitähti 2, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)
 
	= TT4, Tanssitähti 4, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)